نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

آژانس حق شفاف سازی محتوای توافق محرمانه خود با ایران را ندارد

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: آژانس حق شفاف سازی محتوای توافق محرمانه خود با ایران را ندارد و نمی تواند افشاگری کند و در صورت این کار باید پاسخگو باشد.

منصور حقیقت پور نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد توافقنامه محرمانه ایران و آژانس انرژی اتمی گفت: یک سری موارد در قالب توافقنامه بین ایران و سازمان انرژی اتمی یک اتفاق طبیعی است که در تمام دنیا اتفاق می افتد و از سوی دیگر برخی از این توافقنامه ها بخاطر مصلحت نظام جمهوری اسلامی نباید بازشود.
وی تصریح کرد: بحث هایی در راستای فناوری هسته ای بین ایران و آژانس انرژی اتمی صورت گرفت که در نهایت همانند مذاکرات ۱+۵ و تعامل ایران و قدرت های جهان به توافق منجر شده است و برای نفع کشور نباید محتوای توافقنامه ایران و آژانس انرژی اتمی فاش شود.
حقیقت پور با تاکید بر اینکه اگر مسئولان با پیروی از دستورات مقام معظم رهبری مصلحت بدانند که جزئیات توافقنامه ایران اسلامی و آژانس انرژی اتمی باید باز شود، در این رابطه شفاف سازی خواهند کرد، اضافه کرد: این نوع توافق در تمام دنیا معمول است و تنها به توافقنامه ایران اسلامی با آژانس انرژی اتمی بر نمی گردد.
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در واکنش به این سئوال که اگر آژانس انرژی اتمی با فشار های استکبار جهانی اسرار توافقنامه محرمانه خود با ایران را فاش کند، چه پیامدهایی دارد، اظهار داشت: آژانس حق این کار را ندارد و نمی تواند افشاگری کند و در صورت این کار باید پاسخگو باشد.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *