نماینده مجلس هشتم:

آمریکا به دلارهای نفتی عربستان چشم دوخته است

عضو کمیسون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس هشتم گفت: روابط آمریکا با عربستان به دلیل دست یافتن به دلارهای نفتی عربستان است.

به گزارش تهران نیوز ، زهره الهیان در ارتباط با اقدامات اخیر عربستان سعودی اظهار داشت: آن‌چه که در شرایط حاضر برای افکار عمومی جهان آشکار شده این است که عربستان به محور صادرات تروریسم به سایر کشورها تبدیل شده است و با حمایت از گروه‌های تروریستی به‌عنوان قطب تولید و صادرات تروریست شناخته می‌شود.

وی گفت: در همایشی که اخیرا با حضور ترامپ و کشورهای حاشیه‌نشین خلیج فارس برگزار شد، هراس این سران از تاثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران در منطقه به وضوح به چشم می‌خورد. حمایت ایران از جبهه مقاومت، موضوعی است که عربستان و آمریکا را ترسانده است.

عضو کمیسون سیاست خارجه و امنیت ملی مجلس هشتم در ادامه عنوان کرد: سیاست ایران در عرصه بین‌الملل همان حمایت از مظلومان دنیا است و از طرفی نیز همکاری عربستان با رژیم صهیونیستی و آمریکا برای ضربه زدن به حقوق مردم بحرین، فلسطین، یمن و سایر کشورها به چشم می‌خورد. دست آمریکا و عربستان به خون ملت‌های مظلوم آلوده شده است.

الهیان به بررسی دلیل اتحاد بیش از پیش عربستان و آمریکا پرداخت و مطرح کرد: آمریکا تلاش می‌کند که عربستان را به‌عنوان یک صندوق پول برای فروش سلاح‌هایش و هم‌‌چنین عقد قراردادهای چند صد میلیارد دلاری در نظر داشته باشد و از همین رو، در حال تقویت اتحادش با عربستان است. توهین‌های ترامپ به عربستان را یادمان نرفته است اما وقتی که حرف دلار و سرمایه‌اندوزی شد، رئیس جمهور آمریکا به این کشور سفر کرد.

وی یادآور شد: روابط آمریکا با عربستان به دلیل دست یافتن به دلارهای نفتی عربستان است. متاسفانه عربستان نیز به گونه‌ای ذلت بار در حال افزایش و استحکام بخشیدن به روابط خود با کشورهای جنایتکار است.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس هشتم در اظهارات پایانی‌اش خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی ما باید به زیاده‌گویی‌های شاهان عربستان پاسخی کوبنده بدهد و هم‌چنین عهدشکنی‌های آمریکایی‌ها در بحث برجام را جبران کند.

دانشجوخبر

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *