رئیس کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر پردیس عنوان کرد؛

آمادگی شورای پردیس برای کمک به ارتقای امور فرهنگی/کارآفرینی، راهکار اساسی رفع معضلات اجتماعی

رئیس کمیسیون بانوان شورای شهر پردیس از آمادگی این شورا برای کمک به ارتقای امور فرهنگی سخن گفته و کارآفرینی را راهکار اساسی رفع معضلات اجتماعی دانست.

سیده مریم موسوی جوردی در نشست بررسی معضلات فرهنگی و اجتماعی شهرستان پردیس که با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستان در محل جلسات فرمانداری پردیس برگزار شد، اظهار داشت: رفع معضلات اجتماعی و فرهنگی تبعات بسیار مثبتی برای هر شهر به همراه دارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه شهر پردیس با برخورداری از شهروندانی فرهنگی و فرهیخته با مسائل چندان پیچیده ای در این حوزه مواجه نیست و معدود موارد موجود نیز با همکاری و تعامل مردم و همه دستگاه ذیربط قابل رفع است.

به گفته این مقام مسئول، شورای اسلامی شهر پردیس در دوره پنجم و از همان آغاز کار برگزاری جلسات متعدد و مستمر با نهادهای مرتبط با موضوعات فرهنگی و اجتماعی را در دستور کار قرار داد و تا کنون تعامل و همکاری بسیار مناسبی در این حوزه صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر پردیس تصریح کرد: بدون تردید، این تعاملات به منظور کاهش معضلات فرهنگی و اجتماعی همچنان تداوم داشته و شورای اسلامی شهر پردیس بر اساس ضوابط قانونی و حدود اختیارات خود در این زمینه همچنان به فعالیت ادامه می دهد.

موسوی جوردی در ادامه از کارآفرینی بعنوان یکی از مهمترین راهکارهای کاهش معضلات اجتماعی نام برد و افزود: بی شک چرخش اقتصاد خانواده که در سایه اشتغالزایی و توسعه فرصت های کارآفرینی فراهم می آید، مهمترین راه حل رفع معضلات اجتماعی است.

وی تصریح کرد: از این رو، کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر پردیس با همراهی و حمایت رئیس، نائب رئیس و اعضای شورای اسلامی این شهر، تلاش مجموعه واحدهای مختلف شهرداری پردیس و همچنین همیاری سایر نهادهای شهری و شهرستان شامل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان، بسیج پردیس، دفتر امام جمعه شهرستان، اداره بهزیستی، فنی و حرفه ای، اداره ورزش و جوانان، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و … برنامه متنوعی در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، هنری، ورزشی و … اجرایی کرده و یا در دستور کار دارد.

به گفته این مقام مسئول، از جمله مهمترین این برنامه ها می توان به پیگیری و تلاش برای راه اندازی بازارچه دائمی بانوان سرپرست خانواده، اعلام فراخوان و برپایی نمایشگاه «طراحی لباس و مد ایرانی اسلامی»، راه اندازی نمایشگاه، برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی به همراه خرید آثار فاخر هنرمندان پردیس برای حمایت از این قشر، برگزاری همایش حافظان حریم خانواده با موضوع حجاب، برگزاری نمایشگاه عکس عفاف و حجاب در سالن انتظار ساختمان مرکزی شهرداری پردیس، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، برپایی نمایشگاه هفته فنی و حرفه ای و … اشاره کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *