آیت الله حسن عالمی:

آل‌سعود متکبر و گستاخ برای خود موقعیتی فراتر از سایر کشورهای اسلامی تصور می‌کند/ عربستان پیاده‌کننده خواسته‌های پلید امپریالیستی آمریکا در منطقه است

عضو مجلس خبرگان‌رهبری گفت: رژیم آل سعود که رژیمی گستاخ، حقیر، متکبر و پیاده کننده خواسته‌های پلید امپریالیستی آمریکا در منطقه می‌باشد، همواره از پذیرفتن تشکیل هیئت حقیقت‌یاب بین‌المللی امتناع می‌کند چراکه برای خود موقعیتی فراتر از سایر کشورهای اسلامی تصور می‌کند.

به گزارش پردیس خبر؛ آیت الله حسن عالمی عضو مجلس خبرگان‌رهبری خراسان‌رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ندای‌گناباد درخصوص علت عدم تشکیل هیئت حقیقت‌یاب بین‌المللی برای بررسی فاجعه منا گفت: رژیم آل سعود که رژیمی گستاخ، حقیر، متکبر و پیاده کننده خواسته‌های پلید امپریالیستی آمریکا در منطقه می‌باشد، همواره از پذیرفتن تشکیل هیئت حقیقت‌یاب بین‌المللی امتناع می‌کند چراکه برای خود موقعیتی فراتر از سایر کشورهای اسلامی تصور می‌کند.

وی اظهارکرد: بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی عربستان‌سعودی هرساله جمهوری اسلامی ایران را به دلیل برگزاری مراسم برائت از مشرکان متهم به سیاسی‌کردن حج می‌کند و در همین راستا هرساله درصدد آسیب‌رساندن به حجاج ایرانی هستند که واقعه تلخ سال ۱۳۶۶ و فاجعه منا در سال گذشته نمونه‌های بارز این اقدام سعودی‌ها می‌باشد.

آیت‌الله عالمی با بیان اینکه برائت مسلمین از مشرکین از منظر امام راحل و مقام معظم رهبری جزء حج به حساب می‌آید، اذعان‌کرد: مردم مسلمان که از کشورهای دیگر به دلیل سانسور رسانه‌های گروهی خود از حقایق جهان اسلام مطلع نیستند و از آثار سوء و شوم استعمار و استکبار جهانی آگاه نمی‌شدند با شرکت در مراسم برائت از مشرکان از اقدامات دشمنان اسلام آگاه و آن را برای هموطنان خود بازگو می‌کردند.

عضو مجلس‌خبرگان‌رهبری با بیان‌اینکه سلب خادمی حرمین شرفین از آل‌سعود نیاز به همکاری تمامی کشورهای‌اسلامی است، تصریح‌کرد: برای انسجام‌بخشیدن کشورهای اسلامی راجع به سلب خادمی حرمین شرفین از آل سعود که به نفع اسلام و ضرر جهان استکباری است، روشنگری لازم است.

آیت الله عالمی ادامه‌داد: جمهوری اسلامی ایران می‌تواند نقش مهمی در روشنگری جهان اسلام انجام دهد تا ملت‌های اسلامی به آگاهی لازم برای برگزاری حج ابراهیمی رسیده و استعمار، استثمار و استکبار جهانی از مناطق اسلامی رانده شوند.

وی با بیان انکه مقام معظم رهبری، رهبر فکری و معنوی جهان اسلام هستند، افزود: علی‌رغم اینکه امکان حضور حجاج ایرانی برای رساندن پیام رهبری معظم انقلاب به جهان اسلام مبنی بر درخواست سلب خادمی حرمین شرفین از آل سعود وجود ندارد، اما با پیشرفت تکنولوژی این پیام در اختیار تمامی مسلمانان قرار خواهد گرفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری مواضع و سخنان رهبر معظم انقلاب را درخصوص فاجعه منا در سال گذشته و امسال صریح و روشن دانست و خاطرنشان‌کرد: علی‌رغم اینکه دستگاه دیپلماسی درخصوص پیگیری خواسته های بازماندگان فاجعه منا اقداماتی را انجام داده است اما انتظار می‌رفت دستگاه دیپلماسی با جدیت بیشتری موضوع منا را پیگیری می‌کرد چراکه در این خصوص اقدام عملی و تاثیرگذاری انجام نشده است.

انتهای‌پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *