آغاز واریز سود جاماندگان سهام عدالت از فردا

پردیس خبر_ به گزارش از فارس مدیر فناوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: سود جاماندگان سهام عدالت که شماره شبا اعلام کرده‌اند، از فردا واریز می‌شود.

🔹 سود مربوط به عملکرد سال ۹۹ شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت که در ۲۰ اسفندماه سال گذشته در حساب حدود ۴۳ میلیون نفر سهامدار عدالت واریز شد، حدود ۲ میلیون نفر از سهامداران به دلیل عدم اعلام شماره حساب بانکی و یا مشکلات بانکی از قبیل مسدود بودن حساب نتوانستند سود خود را دریافت کنند.

🔹 در این زمینه محمود حسنلو معاون فناوری اطلاعات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه، در ارتباط با شبکه اول سیما گفت: با پایان یافتن زمان اصلاح شماره شبای حساب بانکی برای سهامداران عدالت، از امروز کار استخراج داده‌ها و محاسبه سود جاماندگان سهام عدالت آغاز شده و از فردا اول خردادماه سود این افراد به حساب شبای اعلامی آنها واریز می‌شود.

🔹 معاون فناوری اطلاعات سمات گفت: برای کسانی که سهام به ارزش اسمی ۵۳۲ هزار تومانی دارند، حدود ۵۷۵ هزار تومان سود و برای کسانی که سهام ارزش یک‌میلیونی دارند، یک میلیون و ۸۰ هزار تومان سود برای عملکرد سال ۹۹ واریز می‌شود و اگر کسانی سود سال‌های قبل مثل ۹۸ را هم دریافت نکرده باشند، سود آنها هم واریز می‌شود.

🔹 حسنلو همچنین در پاسخ به سؤالی در مورد سود سهام متوفیان سهام عدالت گفت: با توجه به اینکه بعد از فوت هر کس شماره حساب‌های فرد در سیستم بانکی بسته می‌شود و قابلیت واریزی ندارد، بنابراین سود سهام متوفیان محفوظ است و طبق مذاکره‌ای که با قوه قضائیه انجام شده است، امیدواریم تا آخر شهریورماه سامانه تقسیم ارث متوفیان سهام عدالت راه‌اندازی شود هم خود سهام عدالت و هم سودهای متعلقه بین ورثه تقسیم و واریز شود.

 

🔸 آدرس ما در شبکه های اجتماعی:

https://zil.ink/pardiss_khabarr

🔸آدرس وب سایت پردیس خبر:

http://Www.Pardiskhabar.ir