آزادی مکه از چنگال رژیم آل سعود راه سعادت جهان اسلام است/ عربستان منفورترین و متزلزل ترین رژیم در منطقه است

کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: سعادت کشورهای اسلامی و رونق اقتصادی که می تواند ناشی از همکاری کشورهای اسلامی با یکدیگر باشد منوط به آزادی مکه از چنگال رژیم آل سعود است.

پردیس خبر: سید جعفر قنادباشی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفتگو با خبرنگار تهران نیوز، با بیان اینکه اگر بررسی کنیم و ببینیم که این رژیم از چه زمانی بوجود آمده است و چرا بوجود آمده است، به اقداماتی که هم اکنون انجام می دهد پی می بریم.
وی در ادامه عنوان کرد: یک قبیله ای به نام آل سعود را انگلستان بر عربستان مسلط کرد که حکم رانی کنند؛ انگلستان از انجایی که نمی توانست خود بر این کشور بطور مستقیم حکومت کند، چرا که تبعات زیادی برای آنها داشت و مسلمانان علیه آنها قیام می کردند.
کارشناس مسائل منطقه همچنین تصریح کرد: از همان زمان این اصطلاح «کعبه در بند» یا تسلط مزدوران انگلستان بر مکه و حرمین شریفین آن زمان تحقق پیدا کرد و از ان زمان انها هیچگاه اجازه ندادند که حج به معنای واقعی که سمبل اتحاد و وحدت است برگزار شود.
قنادباشی گفت: عربستان سالهای سال است که حج را به سمت یک حرکت غیرفعال و صرفا عبادی سوق داده اند و انچه که ماهیت مناسک حج بود را کاملا تحریف کردند. و آنچه که اکنون انجام می شود حج تحریف شده است.
وی با بیان اینکه انجام مناسک حج واقعی و تحریف نشده توسط زائران ایرانی برای ال سعود غیرقابل تحمل است، اضافه کرد: چراکه رفت و آمد ایرانی ها در حج بر روی مردم عربستان و جهان اسلام تاثیر مثبت می گذاشت. و این موضوع برای انگلیس، آمریکا، اسرائیل و نهایتا عربستان ناخوشایند بود.
کارشناس مسائل خاورمیانه ادامه داد: بیداری که در جهان اسلام ایجاد شده است، علاقه مندند که حج را به یک حج واقعی و آن هم با محوریت ایران تبدیل کنند.
قنادباشی به تبعات اقدامات نسنجیده عربستان درخصوص منع ورود زائران ایرانی به بیت الله الحرام اشاره کرد و گفت: پیامدهای این اقدامات و اقدامات مشابه این عربستان را به منفورترین و متزلزل ترین رژیم در منطقه تبدیل کرده است. و پر اشتباه ترین مزدور آمریکا در منطقه شده است. و این اقدام بخشی از اقدامات راهبردی جهان استعمار در منطقه است.
وی با تاکید بر اینکه آل سعود رژیم تحریف است، عنوان کرد: آنها دوچیز را تجریف می کنند یکی واقعیت حج و دیگری واقعیت جمهوری اسلامی، و آن را وارونه جلوه می دهند. و بر این اساس یک شیعه هراسی و ایران هراسی را کلید می زنند.
کارشناس مسائل منطقه بیان کرد: اگر واقعیت جمهوری اسلامی تحریف نشود و جهان اسلام در مناسک حج از نزدیک با حقایق روبرو شوند، این کاخ دروغین شیعه هراسی که آنها به دروغ بنا کرده اند فرو خواهد ریخت.
قنادباشی گفت: دولت ها ملت های مسلمانی که خواستار اسلام واقعی هستند نباید اجازه دهند که حج به مناسکی که ارتباطی با حج ابراهیمی ندارد تبدیل شود. و با بکارگیری دیپلماسی عمومی در مجامع بین المللی مقدماتی را فراهم کنند که زمینه برای برگزاری حج واقعی آماده شود.
وی افزود: از نظر سیاسی تفرقه ای که در جهان اسلام وجود دارد و همه کشورها از آن متضرر می شوند نتیجه تحرکات عربستان است که از وحدت مسلمین جلوگیری می کند.
کارشناس مسائل خاورمیانه در پایان خاطرنشان کرد: سعادت کشورهای اسلامی و رونق اقتصادی که می تواند ناشی از همکاری کشورهای اسلامی با یکدیگر باشد منوط به آزادی مکه از چنگال رژیم آل سعود است.
انتهای متن/

انتهای متن/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *