آخرین پایگاه داعش در سامراء در شرف پاکسازی کامل

نیروهای عراقی در عملیاتی علیه «داعش»‌ در حومه «سامراء» موفق به پاکسازی «التعاون» شدند؛ جایی که در آخرین پایگاه داعش در سامراء واقع شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، عملیات اخیر نیروهای عراقی علیه افراد مسلح در سامراء، به پاکسازی برخی مناطق جنوبی این شهر منجر شد.

به گزارش فارس، شب گذشته گروهی از نیروهای ارتش عراق به کمک «گردان صلح» عملیاتی را برای پاکسازی مناطق باقی مانده در اطراف شهر سامراء آغاز کردند و در ساعات اولیه موفق شدند منطقه «التعاون» در الاسحاقی واقع در جنوب شهر سامراء را از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی کنند.

بر اساس این گزارش، پس از پاکسازی منطقه التعاون، نیروهای عراقی پیشروی خود را به سمت منطقه «الحویش» واقع در جنوب غرب سامراء آغاز کردند و در همان ابتدای عملیات موفق شدند مسیر «وطبان» را پاکسازی کنند.

گروهی از عناصر تروریستی داعش در غرب منطقه الحویش بعد از اطلاع یافتن از ورود نیروهای عراقی، به مواضع آنان حمله ور شدند که نیروهای گردان صلح موفق شدند حملات افراد مسلح را دفع کرده و تروریست‌ها را به عقب برانند.

این گزارش حاکی است که در عملیات پاکسازی دو روز گذشته ده‌ها تروریست داعشی کشته یا زخمی شدند.

منطقه الاسحاقی از آخرین مناطق آلوده به داعش در اطراف سامراء است و به دریاچه «الثرثار» واقع در شمال شهرهای الفوجه و الرمادی واقع شده است. تروریست‌های داعش در این منطقه قصد دارند از طرف شمال، محاصره شهرهای الفلوجه و الرمادی را بشکنند.

نیروهای عراقی در حال پاکسازی مناطق اطراف دریاچه الثرثار هستند تا از هر گونه تهدیدی در آینده از سمت این منطقه به الفلوجه و الرمادی جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *