رییس سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد

آخرین وضعیت پوشش بیمه اماکن مسکونی در برابر مخاطرات/فقط ۱۰ درصد خانه‌ها بیمه‌اند

رییس سازمان مدیریت بحران کشور ضریب نفوذ بیمه اماکن مسکونی در برابر مخاطرات طبیعی در کشور را طی ماه اول سال ۹۵ حدود ۱۰ درصد اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر به نقل از فارس،اسماعیل نجار با اشاره به بالاتر بودن ضریب نفوذ بیمه در  سال ۹۴ افزود: با توجه به اعتباراتی که سال گذشته در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دادیم، ضریب نفوذ بیمه اماکن مسکونی به ۲۰ درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به تاکیدات مندرج در سیاست های کلی پیشگیری از مخاطرات طبیعی مصوب مقام معظم رهبری و نیز تکالیف قانونی دولت به افزایش حداکثری نفوذ بیمه و جایگزینی آن در پرداخت خسارت به آسیب دیدگان گفت: لایحه قانون بیمه همگانی حوادث حدود ۱۰ سال پیش در دولت تصویب و به مجلس فرستاده شده است که این لایحه در دوره دهم مجلس شورای اسلامی تصویب و برای تائید به شورای محترم نگهبان ارسال گردید اما بدلیل ایرادات شکلی و ماهوی مجددا به مجلس عودت داده شد.

معاون وزیر کشور تاکید کرد: امیدواریم ایرادات گرفته شده هرچه زودتر برطرف و شاهد عملیاتی شدن قانون مذکور باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد: در صورت تصویب و اجرایی شدن این قانون ۲۰ میلیون واحد مسکونی کشور تحت پوشش بیمه همگانی مخاطرات طبیعی قرار گیرد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه در صورت تحقق این مهم، مردم خسارات خود را در کمترین زمان ممکن و به صورت واقعی دریافت می کنند تصریح کرد: علاوه بر رونق شرکت های بیمه، دولت هم به جای پرداخت مستقیم خسارت به آسیب دیدگان منابع بیشتری جهت انجام اقدامات پیشگیرانه در اختیار خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *